6 February 2023
Öne Çıkanlar

Tecridin Son Bulması İçin Kuzey ve Doğu Suriye’de İmza Kampanyası

play-sharp-fill

 

Kuzey ve Doğu Suriye Halk İnisiyatifi, Önder Apo üzerindeki tecritin son bulması için imza kampanyası başlattı. Tüm bileşenlere, kurum, hareket ve örgütlere katılma çağrısı yaptı. 15 Şubat’a kadar devam edecek olan kampanya kapsamında toplanan imzalar CPT’ye gönderilecek.

Kuzey ve Doğu Suriye Halk İnisiyatifi, önder Apo üzerindeki tecritin kaldırılması ve fiziki özgürlüğünün sağlanması için imza kampanyası başlattı. Kampanyanın startı dün Qamışlo’dan verildi.

Kuzey ve Doğu Suriye Halk İnisiyatifi Üyesi Pêrwîn Yûsif, önder Apo’dan haber alınamamasından dolayı artan kaygıları dile getirdi.

Halkı ondan haber alamıyor. Sağlık durumuna ilişkin kaygılarımız var. Tecritin devam etirilmesinde CPT’nin sorumluluğu olduğuna dikkat çekti.

Tecritin kaldırılmasından ve işkencenin dünyada önlenmesinden sorumlu olan CPT kurumu bir çok kez görevini yerine getirmemişti.

15 Şubat Uluslarası komplonun yıldönümü kapsamında başlattıkları hamle kapsamında toplayacakları imzaları bu yüzden CPT’ye göndereceklerini söyledi.

Pêrwîn Yûsif herkesi 15 şubat’a kadar sürecek olan imza kampanyasına katılmaya çağırdı.

Kuzey ve Doğu Suriye’nin tüm yapılarıyla, kurumlarıyla, örgütleriyle, hareketleriyle bu hamleye katılmasını istiyoruz.
Çağrımız herkesin katılmasıdır ki var olan sessizliği, adaletsizliği kırabilelim